top of page

Nasi podopieczni na konsultacjach w Bolton Wanderers i Crewe Alexandra

Nasi podopieczni na konsultacjach w Bolton Wanderers i Crewe Alexandra

Trzech zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego Football Academy School of Excellence wzięło w sierpniu udział w pięciodniowym wyjeździe szkoleniowym do Wielkiej Brytanii.

Szymon Emche, Borys Sobstyl-Jałoszyński (obaj rocznik 2001) oraz Kryspin Leśniak (rocznik 2003) przez cały tydzień trenowali w akademiach Boltonu Wanderers i Crewe Alexandra, zwiedzili słynne stadiony, takie jak Anfield czy Old Trafford oraz poznali historię angielskiej piłki nożnej.

Mimo że ani Bolton Wanderers, ani Crewe Alexandra nie występują na poziomie angielskiej Premier League, akademie obu tych klubów uznawane są za czołowe na Wyspach. 

Wiosną tego roku Akademia Boltonu Wanderers została sklasyfikowana na czwartym miejscu w kraju pod względem "produktywności", czyli liczby zawodników wprowadzonych z Akademii do pierwszego zespołu klubu w ostatnich trzech latach. Tymczasem w kwietniu 2013 roku Crewe Alexandra przeszło do historii, gdy cała wyjściowa jedenastka drużyny seniorów wystawiona w meczu ligowym składała się z wychowanków klubowej akademii. To prawdopodobnie jedyny taki przypadek w historii angielskiej piłki nożnej.

Dla zawodników FASE udział w konsultacjach stanowił nie tylko ogromne wyróżnienie oraz nagrodę za świetną postawę na i poza boiskiem w poprzednim sezonie, ale przede wszystkim niesamowitą szansę na zaprezentowanie oraz sprawdzenie swoich umiejętności w odmiennym środowisku.

Wyjazd szkoleniowy zawodników FASE do Wielkiej Brytanii to symboliczny początek działalności naszej piłkarskiej agencji managerskiej - Football Academy Management (FA Management) oraz wznowienie wieloletniej współpracy pomiędzy Football Academy a Boltonem Wanderers, który po rocznej przerwie powrócił do gry w angielskiej Football League Championship (druga klasa rozgrywkowa)

bottom of page